ERG Prodüksiyon

Bir hikayeniz olsun

Sizi en iyi filminiz anlatır

İyi Ekip, İyi Prodüksiyon

Pre prodüksiyon aşaması; video prodüksiyon projesinin çekimleri başlamadan önce gerçekleştirilen bir aşamadır. Bu aşama kapsamında öncelikle hedef kitle analizi, sektör analizi ve benchmarking gibi çalışmalar yapılır ve bu çalışmalardan elde edilen sonuçlar neticesinde, hem küresel iletişim trendlerine hem de ilgili marka veya kurumun hedef kitlesine ve sektörüne uygun bir konsept geliştirilir. Bu konsepte göre metin yazımı ve senaryolaştırma çalışmalarına başlanır. Seslendirme metinleri veya diyaloglar, söz konusu video prodüksiyon projesinin konseptine göre belirlenir ve ihtiyaç halinde bu konsepte uygun bire şekilde metinsel çalışmalar gerçekleştirilir. Böylece video prodüksiyon sürecinin ilk aşaması ola pre-prodüksiyon aşaması tamamlanmış olur.

Prodüksiyon aşaması

Video prodüksiyon sürecinin ikinci aşamasıdır. Prodüksiyon sürecinde, pre-prodüksiyon aşamasında geliştirilen konsepte ve senaryoya göre profesyonel çekim veya görsel tasarım çalışmalarına hayat verilir. Geliştirilen konspet kapsamında gerçek görüntülere yer verilecekse senaryoya bağlı olarak video çekim işlemleri gerçekleştirilir. Söz konusu video prodüksiyon projesinde gerçek görüntülere yer verilmeyecekse, yani video sadece infografik ve motion graphics çalışmalarla oluşturulacaksa, prodüksiyon aşamasında konsept ve senaryo dahilinde görsel tasarım çalışmaları hazırlanır. çalışmalarından elde edilen görüntüler sayesinde video prodüksiyon projesinin görsel stoğu tamamlanmış olur. İhtiyaç halinde hazır stok görüntüler de satın alınarak kullanılabilir. Böylece video prodüksiyon projesinin ikinci aşaması olan prodüksiyon aşaması da tamamlanır ve son aşamaya geçilir.

Post prodüksiyon

Yapım sonrası anlamına gelmektedir ve video prodüksiyon süreçlerinin son aşamasını temsil eder. Önceki iki aşamada oluşturulan konsept ve görsel stok, post prodüksiyon aşamasında düzenlenir. Motion graphics artistler, prodüksiyon aşamasında gerçekleştirilen görsel tasarım çalışmalarını hareketlendirerek, konsepte uygun bir şekilde videolaştırırlar. Kurgu & montaj ve ses &müzik çalışmalarıyla post prodüksiyon aşaması da tamamlanır ve böylece video prodüksiyon sürecinin sonuna gelinir. Başarılı bir videonun elde edilebilmesi için video prodüksiyon aşamalarının üçünün de büyük titizlikle geçirilmesi gerekir. ERG Prodüksiyon, iletişim dinamiklerine ve dünya trendlerine hakim ekibi, üst düzey stüdyoları ve engin tecrübeleriyle, çözüm ortağı olduğu markala değer katan video prodüksiyon projeleri gerçekleştirir. Siz de etkili bir video prodüksiyon projeniz olmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ERG Prodüksiyon

Hedef kitle üzerinde en etkili iletişim aracı olan video içeriklerin üretimi konusunda, iş ve eğlence dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli video prodüksiyon hizmetlerini estetikle buluşturuyor

Online video içerik

Tüketiminin hızla arttığı ve artık herkesin kendi mobil ekranına sahip olduğu günümüzde, konsept geliştirme, prodüksiyon ve post prodüksiyon hizmetleri konusunda yaratıcı çözümler sunan ERG Prodüksiyon, kurumsal projelerin yanı sıra etkinlik, müzik ve eğlence sektörüne değer katan videolar üretiyor

YouTube

YouTube Üzerinde her gün 1 milyardan fazla kullanıcı 5 milyardan fazla video izliyor. Artık her sektörün, her işletmenin ve söyleyecek sözü olan herkesin VİDEO’ya ihtiyacı var. ERG Prodüksiyon bu ihtiyacı en yaratıcı şekilde karşılamak için var.

beni tavsiye eden arkadaşlar

Firmamız için taleplerimize uygun harika bir filmle bizi sektöre ve müşterimize tanıttığınız için teşekkür ederiz.
Ayşegül Beyaz
Youtube instagra ve tüm dijital platformlarda kullanabileceğimi,z harika içeriklerle işimizi kolaylaştırdığınız için size minnettarız.
Adnan Kaya